İş sağlığı ve güvenliği uzmanı yetiştiriyor…

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmak isteyenlere kapılarını açan Tepe Akademi, Ankara’nın yanı sıra İstanbul’da da eğitim vererek isteyen kişilere yol gösteriyor

Sahip olduğu profesyonel eğitmen kadrosu ve deneyimiyle, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmak isteyenlere kapılarını açan Tepe Akademi, yola çıktığı Ankara’dan güç alarak sektörün lider firması haline geldi. Başkent’ten sonra İstanbul’da açtığı şubelerle marka olma yolunda emin adımlarla yürüyen Tepe Akademi’yi firmanın genel müdürü Yunus Nazırlı anlattı… 

3 YILDA 3 ŞUBE 
2010 yılında kurulan Tepe Akademi’nin 3 yıl gibi kısa bir süre içinde büyüyerek 3 şubeye ulaştığını dile getiren Tepe Akademi Genel Müdürü Yunus Nazırlı, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yayınladığı mevzuat sonrası kurulan ve kurulduğu tarihten bu yana iş güvenliği ve iş yeri hekimliği eğitimi veren şirketimiz, mühendislere, fizikçilere, kimyacı ve mimarlara hizmet vermektedir” diye konuştu. 

“EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLIYORUZ” 
Uzman kadrosuyla sektörün en çok tercih edilen eğitim kurumu haline geldiklerini ve İstanbul’da açtıkları Şirinevler ve Levent şubeleriyle marka olma yolunda ilerlediklerini belirten Genel Müdür Nazırlı, “Sürekli devam eden eğitimlerimiz, uzman kadromuz sayesinde kursiyerlerimizi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği sınavlara en iyi şekilde hazırlıyoruz. Burada en önemli faktörün eğitici olduğunun farkındayız” dedi. 

‘EK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR’
Türkiye genelinde 50’nin üzerinde eğiticileri olduğunu belirten Yunus Nazırlı, “Şu ana kadar 3 binin üzerinde kursiyer mezun ettik. Bunların yaklaşık 2 bin 500’ü son 1 buçuk yılda mezun oldu. Düzenlenen sınavlarda yüzde 80’in üzerinde bir başarı oranına sahip olduk. Zaten sınav başarısını artırmak için bakanlığın zorunlu kıldığı eğitim çalışmalarına ilaveler yapıyoruz. Kitap hazırlanma, soru bankaları hazırlanmanın yanı sıra sınavlardan önce de sıkıştırılmış eğitimler veriyoruz” diye konuştu. Diğer eğitim kurumlarından kendilerini ayıran en büyük farkın otellerde düzenledikleri sıkıştırılmış eğitimler olduğunu ifade eden Tepe Akademi Genel Müdürü Yunus Nazırlı, “Eğitimlerin bitmesi ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın düzenlediği sınavlar arasında 45 günlük bir bekleme süresi olabiliyor. Bu nedenle kursiyerlerimiz sahip oldukları bilgileri unutmasınlar diye çeşitli otellerde ücretsiz sıkıştırılmış eğitimler düzenliyoruz” dedi. 
Görsel
TÜM GRUPLAR TAM KAPASİTEYE SAHİP
İlk kurulan merkez şubenin Ankara’da olduğunu vurgulayan Yunus Nazırlı, “Burada tek şubemiz bulunuyor ve aylık 100 öğrenci kapasiteyle hizmet veriyor. Ancak 2012 yılında İstanbul Şirinevler’e açtığımız şubemiz aylık 500 öğrenci kapasiteyle çalışıyor. Geçen ay İstanbul Levent’te açtığımız 3. şubemiz ise aylık 650 öğrenci kapasitesine sahip. Bize gelen başvuruları karşılamak için açtığımız tüm gruplar tam dolu olarak tamamlandı” dedi. 

KURSİYERLERİMİZE AVANTAJ SAĞLIYOR
2013’ün başında yürürlüğe giren 6331 sayılı kanun gereği hizmet vermeye başlayan Tepe Akademi’nin eğitimlerinin birçok fayda sağladığını dile getiren Yunus Nazırlı, “İş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunda olan firmalar artık mühendis istihdamında iş güvenliğine dikkat etmek zorunda. Bu nedenle normal bir mühendis yerine iş güvenliği belgesi olan bir mühendis çalıştırmayı tercih ediyorlar. Bu da kursiyerlerimize büyük bir avantaj sağlıyor” diye konuştu.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/Ankara/2013/06/13/uzmanlar-yetistiriyor

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s