59 Milyon TL Ceza Kesildi

38 Bin İş Yeri Denetlendi, 59 Milyon TL Ceza Kesildi…

Görsel

İş yerlerine 2012 yılında ceza yağdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tezel, 2012 yılında işin yürütümü ve iş sağlığı güvenliği yönünden toplam 38 bin teftişin yapıldığını belirterek, 2 milyonu aşkın işçiye ulaşıldığını söyledi. Tezel, yapılan teftişler sonucunda mevzuata aykırılıkları bulunan işyerlerine yönelik toplam 59 milyon TL para cezası uygulandığını ve 568 iş yerinin de kapatıldığını açıkladı. 

BU YIL 500 BİN İŞÇİYE ULAŞILDI

2013 yılı içinde de bugüne kadar toplam 6 bin 975 teftiş yapıldığını aktaran Tezel, 20 durdurma ve kapatma idari cezasının uygulandığını söyledi. Tezel, 496 bin 90 işçiye ulaşıldığına dikkat çekti. 

TUZLA’DA 39 YERE KAPATMA CEZASI

Tuzla tersaneler bölgesinde gerçekleştirilen teftiş faaliyetleri ile ilgili olarak bilgiler veren Tezel, 2008 yılından bu yana tersaneler bölgesinde 611 denetim yapıldığını, bu denetimler sonucu 39 işyerine durdurma-kapatma uygulanırken noksan hususları gidermeyen işyerlerine de toplam 104 bin 626 TL idari para cezasının verildiğini kaydetti. Tezel, 2012 yılında ise tersane işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği açısından asgari düzeyin korunması; yüksekten düşme, elektrik ve İSG organizasyonu konulu ‘Tersane İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Programlı Teftişi’nin yürütüldüğünü bildirdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s